Koło Studentów Biotechnologii WCh PG

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
Koło Studentów Biotechnologii WCh PG

Świąteczna zbiórka

Zachęcamy do udziału w zbiórce świątecznej dla Domu Dziecka w Kartuzach!
Dary można zostawiać w: łączniku chemicznym oraz portierni ChemA.

Wstępne dyżury w łączniku:
poniedziałek 14-16
wtorek 11-12
czwartek 10-12
piątek 12-13

Więcej aktualnych informacji znajdziesz TUTAJ.

 

Spotkanie z SELVITĄ!

Zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami firmy Biotechnologicznej SELVITA z Krakowa. Odbędzie się ono 18 listopada w godzinach 13:30 -15:00 w sali 112/113 (Chemia A).

W celu umożliwienia studentom udziału w spotkaniu, Pan Dziekan usprawiedliwia nieobecność na zajęciach w godzinach spotkania (nie dotyczy laboratoriów oraz wcześniej uzgodnionych kolokwiów).

   

BFN XIII - 2015

Bałtycki Festiwal Nauki - edycja XIII

W dniach 20-22 maja 2015 r. braliśmy udział w kolejnej edycji Bałtyckiego Festiwalu Nauki. W tym roku przy naszych stanowiskach można było dowiedzieć się np. o fermentacji (m.in. mlekowej, alkoholowej,...), wyizolować barwniki z roślin, zobaczyć jak można zrobić mydła oraz kule do kąpieli, przekonać się, która galaretka (agarowa czy żelatynowa) jest "odporna" na kiwi,...

Zdjęcia z imprezy można zobaczyć tu.

Więcej o atrakcjach WChem można poczytać w "Pismo PG". Zapraszamy do lektury!

 

V Konferencja Kół Naukowych WChem PG - Czarlina 2015

 

W weekend 24-26 kwietnia w Ośrodku Wypoczynkowym Politechniki Gdańskiej odbyła się V Konferencja Kół Naukowych naszego rodzimego Wydziału Chemicznego.

Członkowie naszego koła i nie tylko mieli okazję pogłębić swoją wiedzę oraz zapoznać się z zainteresowaniami i działalnością innych kół.

Pierwszego dnia mieliśmy okazję wysłuchać wykładu dr inż. Sebastiana Demkowicza, którego tematyka dotyczyła nowych inhibitorów STS. Po krótkich prezentacjach kół Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej rozpoczęła się sesja posterowa. Uwieńczeniem pierwszego dnia było ognisko integracyjne, które było przygotowywane przez KSB.

Drugi dzień bazował głównie na wygłaszaniu prezentacji przygotowanych przez uczestników konferencji. Swoją obecnością zaszczycił nas dr hab. inż. Dariusz Witt. Doktor udzielał prelegentom cennych rad oraz towarzyszył nam w przerwach kawowych między prezentacjami. Po drugiej sesji posterowej, która kończyła oficjalną część konferencji, był czas wolny połączony z aktywnym wypoczynkiem. Wszyscy uczestnicy mogli zintegrować się oraz przedyskutować tematyki swoich prezentacji i posterów.

Ostatniego dnia konferencji zostały ogłoszone wyniki. Możemy się pochwalić, że Marlena Szeligowska, członek naszego koła zdobyła dwie nagrody za prezentację oraz ciekawą tematykę swojego referatu. Nagrody zostały przyznane przez komisję oraz publiczność. Prezentacja dotyczyła Bioluminescencji organizmów morskich. Gratulujemy Marlenie i zachęcamy pozostałych członków koła do udziału w następnej Konferencji!

Nagrody oraz materiały konferencyjne były ufundowane przez sponsorów: IChF PAN, Polpharma ( www.polpharma.pl) i Wod-Przem.

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z konferencji - kliknij tutaj.

 

 

DNA Encyklopedia Życia 2015

W dniach 10-11 kwietnia 2015r. zorganizowaliśmy warsztaty DNA- Encyklopedia Życia. Wydarzenie to było skierowane do osób w każdym wieku, pragnących poszerzyć lub zdobyć podstawową wiedzę o dziedzinie nauki jaką jest biotechnologia.

Pierwszego dnia akcji, która odbyła się w Galerii Bałtyckiej KSB zaprezentowaliśmy wiele ciekawych doświadczeń, takich jak:

 

  • izolacja DNA z owoców,
  • badanie mikroflory skóry,
  • obserwacja preparatów bakteryjnych pod mikroskopem,
  • prezentacja produkcji fermentacji przemysłu spożywczego.

 

Nie zabrakło również kącika dla najmłodszych, można było zapoznać się z licznymi posterami na temat wybranych dziedzin biotechnologii.

Drugiego dnia akcji można było wziąć udział w dwóch wykładach otwartych związanych z biotechnologią, które odbyły się 11 kwietnia w Audytorium Chemicznym Politechniki Gdańskiej.

Pierwszy wykład został przeprowadzony przez Panią dr inż. Marię Tynek. Wykład dotyczył tłuszczy, które powinniśmy spożywać oraz tych, których warto się wystrzegać. Można było dowiedzieć się dlaczego to akurat one są tak ważne w naszej diecie i dlaczego nie możemy ich całkowicie wyeliminować.

Kolejny wykład poprowadził członek koła inż. Mateusz Grube, który jest pasjonatem piwowarstwa. Dzięki niemu można było dowiedzieć się interesujących rzeczy na temat produkcji i degustacji piwa. Zostały przedstawione różne ciekawostki i triki stosowane w tej dziedzinie.

 

 


Strona 2 z 5

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 27 gości 

Statystyka

Odsłon : 144639

Polecane

Wspierają nas

 

Biotechnologia w Biotechnolog.pl