Koło Studentów Biotechnologii WCh PG

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

I Lubelska Konferencja Młodych Naukowców


I Lubelska Konferencja Młodych Naukowców

W dniach 28 – 29 IV 2012 odbyła się I Lubelska Konferencja Młodych Naukowców. Za organizację tego wydarzenia odpowiedzialne były 3 największe, lubelskie uczelnie: Uniwersytet Przyrodniczy, Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Przedstawiciele Koła Studentów Biotechnologii udali się aż na daleką Lubelszczyznę wraz z posterami prezentującymi wyniki ich własnych badań, którymi mogli pochwalić się na tle ogólnopolskim. Zaprezentowane zostały 2 postery: pierwszy z nich wykonany przez Joannę Fedorowicz, Agatę Słaboń oraz Michała Szulgę przedstawiał wyniki przeprowadzonego w ramach działania Koła projektu pt. „Badanie mikroflory wody z sopockiego źródła leczniczego – fontanny Grzybek”. Autorką drugiego była Magdalena Stolarska, dotyczył on zastosowania wyselekcjonowanych receptorów anionów do oznaczeń w próbkach rzeczywistych metodą spektrofotometrii w zakresie UV-Vis. Oba plakaty prezentowane przez członków KSB spotkały się z żywym zainteresowaniem ze strony innych uczestników Konferencji.

Pierwszego dnia seminarium, w piątek, prelekcje przybyłych gości odbywały się w nowo wybudowanym Instytucie Biotechnologii KUL. Oprócz prezentacji studentów można było również uczestniczyć w warsztatach "Stwórz własną firmę", "Potencjał roślin jako materiału badawczego" albo pokazie Chromatografii ACTA. Tego dnia odbyła się również impreza integracyjna w klubie Archiwum w Lublinie, na której studenci różnych uczelni mogli nawiązać ciekawe kontakty oraz bliżej się poznać. Drugiego dnia sympozjum, w sobotę, wystąpienia odbywały się w pięknym budynku AGRO II Uniwersytetu Przyrodniczego. Podczas dwóch dni wykładów przedstawionych zostało wiele ciekawych koncepcji badawczych i interesujące wyniki badań własnych studentów z różnych zakątków Polski dotyczących szeroko pojętej biotechnologii w jej wielu odsłonach. Można było skonfrontować swoją wiedzę na dany temat z innymi, przyszłymi biotechnologami, poszerzyć swoje horyzonty czy zadać pytanie w interesującej dziedzinie. Oprócz tego gdańscy studenci mieli okazję zwiedzenia uroczego miasta Lublina.

W niedzielę, 27 kwietnia, natomiast mieli okazję odwiedzenia malowniczej miejscowości Chełm, znajdującej się zaledwie o 40 km od granicy polsko-ukraińskiej oraz wizytacji w jedynych w swoim rodzaju Podziemiach Kredowych. Podczas zwiedzania Podziemi pobrano próbki kredy, które będą służyły jako materiał badawczy do kolejnego projektu naukowego KSB.

Spotkany w ciemnych, krętych korytarzach Duch Bieluch obiecał spełnienie po jednym życzeniu każdego z uczestników wycieczki, warunkiem było jedynie szerzenie wiedzy o tym, może nieco zapomnianym, miejscu. Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych do podróżowania pod wschodnią granicę Polski, może wtedy wyniki kolejnego eksperymentu członków KSB będą zadowalające?

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

Statystyka

Odsłon : 168131

Polecane

Wspierają nas