Koło Studentów Biotechnologii WCh PG

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

DNA Encyklopedia życia - edycja 2014

W związku z Ogólnopolskimi Dniami Biotechnologii, Koło Studentów Biotechnologii, działające przy Wydziale Chemicznym Politechniki Gdańskiej, serdecznie zaprasza na tegoroczną edycję warsztatów "DNA - Encyklopedia Życia", która odbędzie się w dniach 11-12 kwietnia 2014r. Wydarzenie to skierowane jest do osób w każdym wieku, pragnących poszerzyć lub zdobyć podstawową wiedzę o dziedzinie nauki jaką jest biotechnologia. Pierwszego dnia akcji, która odbędzie się w Galerii Bałtyckiej (al. Grunwaldzka 141), w ramach warsztatów zaprezentujemy wiele ciekawych doświadczeń, takich jak:

* izolacja DNA z owoców
* izolacja barwników z liści
* badanie mikroflory skóry
* obserwacja preparatów bakteryjnych pod mikroskopem
* konkurs wiedzy biotechnologicznej ze słodkościami

Nie zabraknie także atrakcji w postaci gier i zabaw dla najmłodszych uczestników! Dzień ten uzupełnią liczne postery edukacyjne oraz wystawa fotograficzna pt. "Pospolite owady w niepospolitej odsłonie".

Drugiego dnia akcji będzie można wziąć udział w dwóch wykładach otwartych związanych z biotechnologią, które odbędą się 12 kwietnia (sobota) w Audytorium Chemicznym Politechniki Gdańskiej (ul. Gabriela Narutowicza 11/12).

Pierwszy wykład rozpocznie się o godz. 12.00 i zostanie poprowadzony przez Panią dr hab. inż. Annę Brillowską-Dąbrowską. Wykład „DNA wroga trzeba znać” dotyczyć będzie diagnostyki molekularnej, jej roli we współczesnym świecie i wpływu na życie przeciętnego człowieka.

Kolejny wykład o godz. 13.00 poprowadzi Pani dr inż. Edyta Malinowska-Pańczyk. Na wykładzie pod tytułem „Mikroflora mleka ludzkiego” Pani Doktor poruszać będzie temat banków mleka w Polsce, ich pochodzenia, wpływu mikroflory z mleka na noworodki oraz omówi sposób dostawania się mikroorganizmów do mleka.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

 

Zapraszamy również do odwiedzenia strony wydarzenia na fb
https://www.facebook.com/events/1430721373842200/


 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości