Koło Studentów Biotechnologii WCh PG

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

XVII OASSB

 

W przedostatni weekend listopada, a dokładniej od 20 do 22 listopada 2015 roku, w Poznaniu odbyła się ogólnopolska oraz międzynarodowa konferencja studentów biotechnologii. Nasze koło było reprezentowane przez cztery osoby. Kamila Kopiczko, Anna Kościelak i Zuzanna Koziara zaprezentowały swój poster pt. „Isolation and study of psychrotolerant pectinolytic microorganism” w kategorii industrial biotechnology. Natomiast w kategorii medical biotechnology swój poster pt. „Can we improve polyene antibiotics ?” zaprezentowała Aleksandra Iwanowska. Mimo początkowych problemów z komunikacją oraz zdarzeń losowych związanych z posterem, dotarłyśmy do Biocentrum w Poznaniu, gdzie odbywały się wykłady, prezentacje ustne, jak i sesje posterowe.


Konferencja rozpoczęła się wykładem prof. dr hab. Pawła Bednarka z Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu. Tego samego dnia wygłoszone były prezentacje z dziedziny biotechnologii roślin. Dzień zakończyła wspólna impreza integracyjna, na której można było zapoznać się z innymi uczestnikami konferencji.

 

Następny dzień rozpoczął się wykładem zaprezentowanym przez prof. Włodzimierza Grajka z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Następnie odbyła się sesja posterowa dotycząca biotechnologii medycznej a tuż po niej wygłaszane były prezentacje dotyczące zarówno biotechnologii przemysłowej, jak i medycznej. Po bardzo ciekawych prezentacjach udaliśmy się na pożywny obiad, po którym mogliśmy wysłuchać kolejnych prezentacji. Organizatorzy zapewnili członkom konferencji możliwość udania się na wycieczkę po Poznaniu zabytkowym tramwajem. Podczas niej można było zobaczyć wiele pięknych, poznańskich miejsc.

Niedziela była ostatnim dniem konferencji, który rozpoczął swoim wykładem prof. dr hab. Krzysztof Szyfter z Instytutu Genetyki Człowieka PAN w Poznaniu. Po wykładzie odbyła się już ostatnia sesja posterowa. Dotyczyła ona zagadnień z biotechnologii przemysłowej, zwierzęcej i roślinnej.

Członkowie koła zaprezentowali swoje postery w dziedzinie biotechnologii przemysłowej oraz medycznej. Mimo tego, że nie otrzymaliśmy żadne nagrody, zdobyliśmy dużo cennego doświadczenia, które myślimy, że zaowocuje nam w przyszłości.

Możemy również pochwalić się, że przyszła konferencja odbędzie się właśnie w Gdańsku i to nasze koło zostało wybrane na organizatora XVIII Ogólnopolskiego Akademickiego Seminarium Studentów Biotechnologii i VIII International Conference of Biotechnology Students. Mamy nadzieję, że wraz z wszystkimi członkami Koła Studentów Biotechnologii oraz członkami kół wspierających podołamy wymaganiom stawianym przez ASSB, które jest współorganizatorem oraz twórcą tych konferencji. Już teraz serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału. Do zobaczenia za rok w Gdańsku!

 


 

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości