Koło Studentów Biotechnologii WCh PG

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Konkurs BIO.R.E.

 

W roku akademickim 2009/2010 Koło Studentów Biotechnologii zorganizowało po raz drugi konkurs BIO.R.E (Biotechnologiczna Rozrywka i Edukacja).Przeznaczony jest dla studentów wszystkich lat i kierunków Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej, ze szczególnym uwzględnieniem żaków na kierunku Biotechnologia. Celem przedsięwzięcia było zebranie informacji na temat aktualnego stanu wiedzy z zakresu zagadnień biotechnologicznych.

Zadaniem uczestników było udzielenie poprawnych odpowiedzi na jak największą ilość pytań. Publikowane one było w dwóch zestawach, każdy składał się z 5 pytań, za które można było otrzymać maksymalnie 20 punktów. Pierwszy zestaw ukazał się na stronie KSB 8. kwietnia. Uczestnicy mieli dwa tygodnie na udzielenie odpowiedzi i dostarczenie ich osobiście bądź drogą mailową. Drugi etap również trwał dwa tygodnie i rozpoczął się z chwilą zakończania pierwszego.

Pytania charakteryzowały się różnym stopniem trudności oraz różną tematyką, co maiło na celu ukazanie jak interdyscyplinarną nauką jest biotechnologia.

Wszystkie nadesłane prace prezentowały wysoki poziom. Były pełne ciekawych spostrzeżeń odnośnie Biotechnologii i jej rozwoju w przyszłych latach. Dlatego wybranie najlepszych odpowiedzi nie było łatwe, a różnice w punktacji były niewielkie. Wszystkim nagodzonym gratulujemy. Natomiast osoby, którym w tym roku się nie poszczęściło zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie za rok.

Lista nagrodzonych:

I miejsce

Zalewska Magdalena ( biotechnologia sem. VIII)

II miejsce

Wirecki Tomasz ( biotechnologia sem. VIII)

III miejsce

Stefańska Aleksandra ( biotechnologia sem.VIII)

Serdecznie gratulujemy !!!

 

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości 

Statystyka

Odsłon : 143973

Polecane

Wspierają nas

 

Biotechnologia w Biotechnolog.pl