Koło Studentów Biotechnologii WCh PG

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

II Konferencja Kół Naukowych Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej


II Konferencja Kół Naukowych Wydziału Chemicznego Politechniki Gdańskiej

W dniach 20 – 22 kwietnia 2012 r., w Pucku, odbyła się druga edycja Konferencji Kół Naukowych Wydziału Chemicznego. Uczestnicy konferencji zostali zakwaterowani w Ośrodku PCKU, gdzie oprócz noclegów i stołówki, dostępna dla studentów była sala konferencyjna, w której pierwszego dnia odbyło się spotkanie integracyjne, następnego zaś zmieniła się w centrum konferencyjne przystosowane do prezentacji posterów i wystąpień członków Kół.

Sobota, 21 kwietnia, rozpoczęła się od krótkiej prezentacji każdego z Kół. Prezes KSB, Katarzyna Kadzewicz, przedstawiła wszystkim uczestnikom zakres działania naszego koła naukowego, po czym dołączyła do grona uważnych i sprawiedliwych jurorów oceniających wystąpienia poszczególnych uczestników konferencji prezentujących przygotowane wcześniej prezentacje.

Studenci KSB mieli okazję poznać zakres działalności innych organizacji działających przy Wydziale Chemicznym oraz zaprezentować własne badania czy interesujące elementy biotechnologii podczas sesji posterowej oraz w czasie prezentacji ustnych. Dla najciekawszych wystąpień przewidziane zostały wartościowe nagrody ufundowane przez Dziekana wydziału Chemicznego. W bieżącym roku do grona aktywnych studentów naszego Wydziału dołączyło nowe Koło – ISPE. Mimo krótkiego stażu, jego przedstawiciele zostali przyjęci bardzo serdecznie zdobywając nagrody i wyróżnienia.

Wśród członków Koła Studentów Biotechnologii w kategorii postery wyróżnienie zdobyła Joanna Fedorowicz za poster „Fontanna Grzybek”. Pozostałe plakaty przygotowane w ramach konferencji przez członków KSB to „Biokorozja” autorstwa Roberta Rosłana oraz „Nie taki mutant straszny jak go malują” wykonany przez Mateusza Kierznikiewicza.

W kategorii prezentacje okazje do wypowiedzi mieli: Alicja Krasuń, która przedstawiła nam przyczyny otyłości niezwiązanych ze stylem życia; Małgorzata Grzęda, której tematem prezentacji były „Czynniki wpływające na stabilność smakową piwa produkcja piwa”; Karol Fabisiak, który opowiedział o Biokonwersji, oraz Kamila Kozłowska, która przedstawiła krótki wykład pt. „Nutrigenomika- z czym to się je?”. Wszystkie prezentacje były niezwykle ciekawe i cieszyły się wyjątkowo dużą frekwencją ze strony innych uczestników konferencji.

Konferencja zakończyła się wspólnym śniadaniem w niedzielę 22 kwietnia. Z żalem rozstaliśmy się z urokliwym Puckiem i wróciliśmy do domów.

Wydarzenie to jednak nie miałoby miejsca gdyby nie wkład sponsorów – firmy Jakusz, która pokryła część kosztów związanych z noclegiem oraz wyżywieniem, a także Samorządu Studentów Politechniki Gdańskiej. Możemy mieć tylko nadzieję, że przyszłoroczna, III już edycja, okaże się jeszcze większą porcją zabawy i nauki.

 

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 4 gości