Koło Studentów Biotechnologii WCh PG

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

I Lubelska Konferencja Młodych Naukowców


I Lubelska Konferencja Młodych Naukowców

W dniach 28 – 29 IV 2012 odbyła się I Lubelska Konferencja Młodych Naukowców. Za organizację tego wydarzenia odpowiedzialne były 3 największe, lubelskie uczelnie: Uniwersytet Przyrodniczy, Katolicki Uniwersytet Lubelski i Uniwersytet Medyczny w Lublinie. Przedstawiciele Koła Studentów Biotechnologii udali się aż na daleką Lubelszczyznę wraz z posterami prezentującymi wyniki ich własnych badań, którymi mogli pochwalić się na tle ogólnopolskim. Zaprezentowane zostały 2 postery: pierwszy z nich wykonany przez Joannę Fedorowicz, Agatę Słaboń oraz Michała Szulgę przedstawiał wyniki przeprowadzonego w ramach działania Koła projektu pt. „Badanie mikroflory wody z sopockiego źródła leczniczego – fontanny Grzybek”. Autorką drugiego była Magdalena Stolarska, dotyczył on zastosowania wyselekcjonowanych receptorów anionów do oznaczeń w próbkach rzeczywistych metodą spektrofotometrii w zakresie UV-Vis. Oba plakaty prezentowane przez członków KSB spotkały się z żywym zainteresowaniem ze strony innych uczestników Konferencji.

Pierwszego dnia seminarium, w piątek, prelekcje przybyłych gości odbywały się w nowo wybudowanym Instytucie Biotechnologii KUL. Oprócz prezentacji studentów można było również uczestniczyć w warsztatach "Stwórz własną firmę", "Potencjał roślin jako materiału badawczego" albo pokazie Chromatografii ACTA. Tego dnia odbyła się również impreza integracyjna w klubie Archiwum w Lublinie, na której studenci różnych uczelni mogli nawiązać ciekawe kontakty oraz bliżej się poznać. Drugiego dnia sympozjum, w sobotę, wystąpienia odbywały się w pięknym budynku AGRO II Uniwersytetu Przyrodniczego. Podczas dwóch dni wykładów przedstawionych zostało wiele ciekawych koncepcji badawczych i interesujące wyniki badań własnych studentów z różnych zakątków Polski dotyczących szeroko pojętej biotechnologii w jej wielu odsłonach. Można było skonfrontować swoją wiedzę na dany temat z innymi, przyszłymi biotechnologami, poszerzyć swoje horyzonty czy zadać pytanie w interesującej dziedzinie. Oprócz tego gdańscy studenci mieli okazję zwiedzenia uroczego miasta Lublina.

W niedzielę, 27 kwietnia, natomiast mieli okazję odwiedzenia malowniczej miejscowości Chełm, znajdującej się zaledwie o 40 km od granicy polsko-ukraińskiej oraz wizytacji w jedynych w swoim rodzaju Podziemiach Kredowych. Podczas zwiedzania Podziemi pobrano próbki kredy, które będą służyły jako materiał badawczy do kolejnego projektu naukowego KSB.

Spotkany w ciemnych, krętych korytarzach Duch Bieluch obiecał spełnienie po jednym życzeniu każdego z uczestników wycieczki, warunkiem było jedynie szerzenie wiedzy o tym, może nieco zapomnianym, miejscu. Zapraszamy więc wszystkich zainteresowanych do podróżowania pod wschodnią granicę Polski, może wtedy wyniki kolejnego eksperymentu członków KSB będą zadowalające?

 

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości